Clay Target

Weekly True Team® scoring review for Week2

Blue Division

Athlete Team Athlete Score True Team Score Score
WILL BRODERIUS Dakota College at Bottineau 49 24.50
TRACESON MARTINEZ Williston State College 49 24.50
ZACHERY BRUNS Minnesota West Community & Technical College 48 22.00
NICHOLAS GRIFFITH Minnesota West Community & Technical College 48 22.00
MORGAN RUDE Northland Community & Technical College 48 22.00
ZACHARY WIKERT Northland Community & Technical College 47 18.50
AUSTIN TABATT Northland Community & Technical College 47 18.50
DALTON VIETZ-REILE Lake Region State College 47 18.50
DOLAN NELSON Williston State College 47 18.50
BLAKE JENKINS Minnesota West Community & Technical College 46 15.00
BRADLEY MEDLANG Dakota College at Bottineau 46 15.00
EVAN KAISER Williston State College 46 15.00
JORDYN KASPRICK Northland Community & Technical College 45 12.00
KADEN SCHAUER Northland Community & Technical College 45 12.00
JORDAN ADAMS Dakota College at Bottineau 45 12.00
DEREK HOLMGREN Minnesota West Community & Technical College 44 9.00
DACOTAH KELLER Lake Region State College 44 9.00
MACI PAINE Williston State College 44 9.00
COLLIN HEADRICK Dakota College at Bottineau 43 6.50
NEIL DAHL Williston State College 43 6.50
DALLAS ANDERSON Minnesota West Community & Technical College 41 4.50
ZACHARY WOOD Lake Region State College 41 4.50
NEVAEH CHRISTIANSON Dakota College at Bottineau 40 3.00
HOLDEN GRANN Lake Region State College 38 2.00
JARRICK MCGARVEY Lake Region State College 37 1.00

Red Division

Athlete Team Athlete Score True Team Score Score
MITCHELL JOHNSON Itasca Community College 50 65.50
JAMES THEOBALD Lake Superior College 50 65.50
ALEXANDER GJESSING Lake Superior College 49 62.50
WILLIAM GEBHARDT Bismark State College 49 62.50
LANE UNDERDAHL Bismark State College 49 62.50
JACOB DOBSON Central Lakes College 49 62.50
EVAN PEPPEL Itasca Community College 48 58.00
ETHAN TESAREK Itasca Community College 48 58.00
JAMES GERTH Lake Superior College 48 58.00
ERIK POFFENBERGER Lake Superior College 48 58.00
JOSHUA SLAMA Bismark State College 48 58.00
HUNTER EHLERS Itasca Community College 47 52.00
DANE KENNEDY Itasca Community College 47 52.00
TAITAN RUHANEN Lake Superior College 47 52.00
ALLANA CARLSON Lake Superior College 47 52.00
ABIGAIL MALECHA Lake Superior College 47 52.00
GAGE DEAVER Bismark State College 47 52.00
BRACKSTON KEMMET Bismark State College 47 52.00
NICHOLAS NOBENS Hibbing Community College 46 45.00
RILEY VOSS Lake Superior College 46 45.00
NICK JACOBSON Lake Superior College 46 45.00
ETHAN COPEMAN Lake Superior College 46 45.00
TUCKER SANDERS Pine Technical & Community College 46 45.00
MASON BAKKE Pine Technical & Community College 46 45.00
KYLIE PACZKOWSKI Bismark State College 46 45.00
JEREMY ISLE Itasca Community College 45 36.00
ANDREW TESAREK Itasca Community College 45 36.00
AARON HOEFER Itasca Community College 45 36.00
CALEB WOLF Itasca Community College 45 36.00
BELLE BRULA Lake Superior College 45 36.00
BRADLEY GRABAU Pine Technical & Community College 45 36.00
BRENT KRIST Pine Technical & Community College 45 36.00
RILEY KOVALOFF Bismark State College 45 36.00
KYLE PETERSEN Central Lakes College 45 36.00
JEFF KOHN Central Lakes College 45 36.00
CARTER SOENS Central Lakes College 45 36.00
DYLAN HORVATH Hibbing Community College 44 27.00
DALLAS BUCHWITZ Itasca Community College 44 27.00
REID HULTMAN Itasca Community College 44 27.00
HALLE DUNLOP Bismark State College 44 27.00
RAYCE GULLICKS Bismark State College 44 27.00
AANDERS WELTZ Bismark State College 44 27.00
CADE STEFFAN Bismark State College 44 27.00
ISAIAH SCHMID Pine Technical & Community College 43 22.00
SAMUEL KINNEY Pine Technical & Community College 43 22.00
WYATT WAGONER Central Lakes College 43 22.00
ERIN BACKE Hibbing Community College 42 17.50
JACOB PETERSEN Hibbing Community College 42 17.50
PETER BERGHERR Pine Technical & Community College 42 17.50
MEGAN TRITZ Central Lakes College 42 17.50
DUSTIN PIOTTER Central Lakes College 42 17.50
KYLE TILLER Central Lakes College 42 17.50
CONNER FREED Hibbing Community College 41 14.00
REBECCA PALM Hibbing Community College 40 12.00
DANIEL SOWER Pine Technical & Community College 40 12.00
JACOB BORGSTROM Central Lakes College 40 12.00
ISAAC BJORKLUND Pine Technical & Community College 39 8.50
NICK HURD Pine Technical & Community College 39 8.50
BRAYDON LANE Central Lakes College 39 8.50
KENNY DAVIS Central Lakes College 39 8.50
CODY HARMON Pine Technical & Community College 38 6.00
ROBERT DAUGHERTY Hibbing Community College 37 5.00
CODY DEPLAZES Hibbing Community College 35 3.50
JACOB BUBB Hibbing Community College 35 3.50
KAIJA GAMS Hibbing Community College 34 2.00
ALEX DANLEY Hibbing Community College 33 1.00

White Division

Athlete Team Athlete Score True Team Score Score
HUNTER KNOTWELL Southwest Wisconsin Technical College 50 93.50
DEVIN DUMMER Alexandria Technical & Community College 50 93.50
WYATT NOTCH Alexandria Technical & Community College 50 93.50
ZACH JAEGER North Dakota State College of Science 50 93.50
KAEDEN CHELLEVOLD Southwest Wisconsin Technical College 49 87.00
MATTHEW MORRIS Southwest Wisconsin Technical College 49 87.00
GREG MILLER Southwest Wisconsin Technical College 49 87.00
COLBY VROMAN Alexandria Technical & Community College 49 87.00
JORDAN PAQUETTE Alexandria Technical & Community College 49 87.00
DANIEL TOWNSEND Alexandria Technical & Community College 49 87.00
KURT HAUGEN Alexandria Technical & Community College 49 87.00
HUNTER WILTS North Dakota State College of Science 49 87.00
GUNNAR MILLER North Dakota State College of Science 49 87.00
TEXAS GOLLNICK Southwest Wisconsin Technical College 48 77.00
CONNOR ALBRENT Southwest Wisconsin Technical College 48 77.00
NOAH WAGNER Southwest Wisconsin Technical College 48 77.00
ALLEN FOEGE Southwest Wisconsin Technical College 48 77.00
JOSEPH EARL Vermilion Community College 48 77.00
MCKENZY GRUNEWALD Alexandria Technical & Community College 48 77.00
HAYDEN SCHUETTE Alexandria Technical & Community College 48 77.00
EMMALEE PAGEL North Dakota State College of Science 48 77.00
CARSON MATTERN North Dakota State College of Science 48 77.00
JOSH ENTZEL North Dakota State College of Science 48 77.00
GRIFFEN NEW North Dakota State College of Science 48 77.00
CHLOE GILLMORE Southwest Wisconsin Technical College 47 68.00
MICHAEL KRUSER Southwest Wisconsin Technical College 47 68.00
ISAAC CARON Vermilion Community College 47 68.00
LANDON BECK Vermilion Community College 47 68.00
AVERY GIESER Alexandria Technical & Community College 47 68.00
CALEB WITTE Alexandria Technical & Community College 47 68.00
KEAGAN NEPPL North Dakota State College of Science 47 68.00
RIVER LAACK Southwest Wisconsin Technical College 46 60.00
JOHN SCHWEIGER Southwest Wisconsin Technical College 46 60.00
DRAVEN SCHILLINGER Alexandria Technical & Community College 46 60.00
ELLIE ROERS Alexandria Technical & Community College 46 60.00
CODY SIEVERT Ridgewater College 46 60.00
ANDREW KETTNER Ridgewater College 46 60.00
DAWSON SPERR North Dakota State College of Science 46 60.00
TRISTYN FERGUSON North Dakota State College of Science 46 60.00
COLIN BREITBACH North Dakota State College of Science 46 60.00
ZACHARY MCALISTER Southwest Wisconsin Technical College 45 51.50
PARKER SUNDERMAN Vermilion Community College 45 51.50
EMMA HUGHES Vermilion Community College 45 51.50
BO DAHLHEIMER Alexandria Technical & Community College 45 51.50
TYLER DRIVER Alexandria Technical & Community College 45 51.50
KEENAN AMBROSE Alexandria Technical & Community College 45 51.50
TAEDON NICHOLS Ridgewater College 45 51.50
MAC SCHEUBLE North Dakota State College of Science 45 51.50
AUSTIN NIMTZ Southwest Wisconsin Technical College 44 41.50
HENLEY PETERSEN Vermilion Community College 44 41.50
ETHAN GOHMANN Alexandria Technical & Community College 44 41.50
PARKER OTKIN Alexandria Technical & Community College 44 41.50
COLE TONN Ridgewater College 44 41.50
TYLER LOE Ridgewater College 44 41.50
CALEB LEBRUN Ridgewater College 44 41.50
LEVI KUIPERS North Dakota State College of Science 44 41.50
JACKSON PELZMAN North Dakota State College of Science 44 41.50
CODY TRIEBOLD North Dakota State College of Science 44 41.50
TOMMY MULFORD North Dakota State College of Science 44 41.50
PRESTON GROSGEBAUER North Dakota State College of Science 44 41.50
SARA WETTER Southwest Wisconsin Technical College 43 31.00
NATHAN WAHL Vermilion Community College 43 31.00
KIAH MARTINSON Alexandria Technical & Community College 43 31.00
SABRINA SOLETA Alexandria Technical & Community College 43 31.00
JACOB BOHNSACK Ridgewater College 43 31.00
NATHAN DEVRIES Ridgewater College 43 31.00
MIA LAPLANTE Ridgewater College 43 31.00
HUNTER VAN RADEN North Dakota State College of Science 43 31.00
SAM CASE North Dakota State College of Science 43 31.00
GARRETT RUSSELL Southwest Wisconsin Technical College 42 24.00
MAX MARCOTTE Vermilion Community College 42 24.00
HUDSON WEITZEL Vermilion Community College 42 24.00
FRANKLIN WILDES Vermilion Community College 42 24.00
HUNTER LEINEN Ridgewater College 42 24.00
ALEXIS KUBISTA Ridgewater College 41 20.00
TYLER SONDAG Ridgewater College 41 20.00
DUNCAN MCNAB Ridgewater College 41 20.00
PHOENIX EWERS Southwest Wisconsin Technical College 40 17.50
TYLER REINER Ridgewater College 40 17.50
WILLIAM CALLAHAN Southwest Wisconsin Technical College 39 13.50
SAMANTHA STAGMAN Southwest Wisconsin Technical College 39 13.50
KAYLEA EICHBERG Vermilion Community College 39 13.50
MATTHEW STONE Vermilion Community College 39 13.50
ANDEN HOFFMANN Ridgewater College 39 13.50
NICHOLAS KAYSER Ridgewater College 39 13.50
PAUL NASS Vermilion Community College 38 9.00
JACOB IHFE Vermilion Community College 38 9.00
DEREK LEUZE Ridgewater College 38 9.00
BODE RASMUSSEN Vermilion Community College 37 7.00
ADAM MOTT Vermilion Community College 36 5.00
ANTHANY LAROSE Vermilion Community College 36 5.00
KRIS RYAN Vermilion Community College 36 5.00
CASEY MEADOWS Vermilion Community College 35 3.00
LUKE MATTSON Ridgewater College 34 2.00
AMBER MROZINSKI Ridgewater College 32 1.00