Clay Target

Weekly True Team® scoring review for Week4

Blue Division

Athlete Team Athlete Score True Team Score Score
AUSTIN TABATT Northland Community & Technical College 49 25.00
JORDYN KASPRICK Northland Community & Technical College 48 23.00
ALEX KOLAND Northland Community & Technical College 48 23.00
MORGAN RUDE Northland Community & Technical College 48 23.00
NICHOLAS GRIFFITH Minnesota West Community & Technical College 47 20.00
JORDAN ADAMS Dakota College at Bottineau 47 20.00
WILL BRODERIUS Dakota College at Bottineau 47 20.00
ZACHERY BRUNS Minnesota West Community & Technical College 46 16.00
BLAKE JENKINS Minnesota West Community & Technical College 46 16.00
KADEN SCHAUER Northland Community & Technical College 46 16.00
COLLIN HEADRICK Dakota College at Bottineau 46 16.00
NEIL DAHL Williston State College 46 16.00
CARTER PITCHER Williston State College 45 13.00
DEREK HOLMGREN Minnesota West Community & Technical College 44 10.00
DALTON VIETZ-REILE Lake Region State College 44 10.00
BRIDGER WAYMAN Lake Region State College 44 10.00
BRADLEY MEDLANG Dakota College at Bottineau 44 10.00
DOLAN NELSON Williston State College 44 10.00
JARRICK MCGARVEY Lake Region State College 43 6.00
TRACESON MARTINEZ Williston State College 43 6.00
EMRY KLEVEN Williston State College 43 6.00
DALLAS ANDERSON Minnesota West Community & Technical College 42 4.00
JALYN DERR Dakota College at Bottineau 38 3.00
CLAY BURDEN Lake Region State College 37 1.50
DYLAN BERG Lake Region State College 37 1.50

Red Division

Athlete Team Athlete Score True Team Score Score
JAMES THEOBALD Lake Superior College 50 65.50
WILLIAM GEBHARDT Bismark State College 50 65.50
NICK JACOBSON Lake Superior College 49 63.00
HALLE DUNLOP Bismark State College 49 63.00
CADE STEFFAN Bismark State College 49 63.00
EVAN PEPPEL Itasca Community College 48 52.50
ETHAN TESAREK Itasca Community College 48 52.50
ANDREW TESAREK Itasca Community College 48 52.50
DANE KENNEDY Itasca Community College 48 52.50
AARON HOEFER Itasca Community College 48 52.50
CALEB WOLF Itasca Community College 48 52.50
ALLANA CARLSON Lake Superior College 48 52.50
JAMES GERTH Lake Superior College 48 52.50
ALEXANDER GJESSING Lake Superior College 48 52.50
NICK BOUCHER Lake Superior College 48 52.50
REESE PETERSON Lake Superior College 48 52.50
TYLER ANDERSON Lake Superior College 48 52.50
ABIGAIL MALECHA Lake Superior College 48 52.50
GAGE DEAVER Bismark State College 48 52.50
KYLIE PACZKOWSKI Bismark State College 48 52.50
RAYCE GULLICKS Bismark State College 48 52.50
JACOB DOBSON Central Lakes College 48 52.50
JACOB BORGSTROM Central Lakes College 48 52.50
DYLAN HORVATH Hibbing Community College 47 37.50
MITCHELL JOHNSON Itasca Community College 47 37.50
JACKSON OLLEY Itasca Community College 47 37.50
DALLAS BUCHWITZ Itasca Community College 47 37.50
RILEY VOSS Lake Superior College 47 37.50
TAITAN RUHANEN Lake Superior College 47 37.50
TUCKER SANDERS Pine Technical & Community College 47 37.50
BRENT KRIST Pine Technical & Community College 47 37.50
LANE UNDERDAHL Bismark State College 47 37.50
ZACHERY RENAUD Bismark State College 47 37.50
CARTER BEST Central Lakes College 47 37.50
DUSTIN PIOTTER Central Lakes College 47 37.50
BLAINE HOWARD Bismark State College 46 31.00
ERIN BACKE Hibbing Community College 45 27.50
HUNTER EHLERS Itasca Community College 45 27.50
CARSON DAHLKE Itasca Community College 45 27.50
BRADLEY GRABAU Pine Technical & Community College 45 27.50
KARSTON KUTNEY Pine Technical & Community College 45 27.50
MEGAN TRITZ Central Lakes College 45 27.50
CONNER FREED Hibbing Community College 44 21.50
MASON BAKKE Pine Technical & Community College 44 21.50
BRACKSTON KEMMET Bismark State College 44 21.50
JOE WOOD Bismark State College 44 21.50
WYATT WAGONER Central Lakes College 44 21.50
CARTER SOENS Central Lakes College 44 21.50
PETER BERGHERR Pine Technical & Community College 43 16.50
NICK HURD Pine Technical & Community College 43 16.50
KYLE PETERSEN Central Lakes College 43 16.50
KYLE TILLER Central Lakes College 43 16.50
CODY HARMON Pine Technical & Community College 42 14.00
ROBERT DAUGHERTY Hibbing Community College 41 13.00
DONN BILLMAN Hibbing Community College 40 11.50
BRAYDON LANE Central Lakes College 40 11.50
JEFF KOHN Central Lakes College 39 10.00
JACOB PETERSEN Hibbing Community College 38 7.50
ISAIAH SCHMID Pine Technical & Community College 38 7.50
BEN STORBECK Pine Technical & Community College 38 7.50
CALEB THYNG Pine Technical & Community College 38 7.50
LORENA BUTLER Hibbing Community College 36 5.00
CODY DEPLAZES Hibbing Community College 35 3.50
JACOB BUBB Hibbing Community College 35 3.50
ALEX DANLEY Hibbing Community College 34 1.50
LUKE CARLSON Hibbing Community College 34 1.50

White Division

Athlete Team Athlete Score True Team Score Score
COLBY VROMAN Alexandria Technical & Community College 50 93.50
JORDAN PAQUETTE Alexandria Technical & Community College 50 93.50
DEVIN DUMMER Alexandria Technical & Community College 50 93.50
TYLER DRIVER Alexandria Technical & Community College 50 93.50
HUNTER KNOTWELL Southwest Wisconsin Technical College 49 87.00
GREG MILLER Southwest Wisconsin Technical College 49 87.00
HUDSON WEITZEL Vermilion Community College 49 87.00
JOSEPH EARL Vermilion Community College 49 87.00
ELLIE ROERS Alexandria Technical & Community College 49 87.00
CALEB WITTE Alexandria Technical & Community College 49 87.00
ALEXIS KUBISTA Ridgewater College 49 87.00
TYLER LOE Ridgewater College 49 87.00
ZACH JAEGER North Dakota State College of Science 49 87.00
CONNOR ALBRENT Southwest Wisconsin Technical College 48 77.50
ALLEN FOEGE Southwest Wisconsin Technical College 48 77.50
GARRETT RUSSELL Southwest Wisconsin Technical College 48 77.50
AVERY GIESER Alexandria Technical & Community College 48 77.50
HAYDEN SCHUETTE Alexandria Technical & Community College 48 77.50
COLE TONN Ridgewater College 48 77.50
ANDREW KETTNER Ridgewater College 48 77.50
ANDEN HOFFMANN Ridgewater College 48 77.50
DAWSON SPERR North Dakota State College of Science 48 77.50
SAM CASE North Dakota State College of Science 48 77.50
KENNEDY ALLENDORF Southwest Wisconsin Technical College 47 66.00
KAEDEN CHELLEVOLD Southwest Wisconsin Technical College 47 66.00
MAX MARCOTTE Vermilion Community College 47 66.00
LANDON BECK Vermilion Community College 47 66.00
MCKENZY GRUNEWALD Alexandria Technical & Community College 47 66.00
KURT HAUGEN Alexandria Technical & Community College 47 66.00
KIAH MARTINSON Alexandria Technical & Community College 47 66.00
WYATT NOTCH Alexandria Technical & Community College 47 66.00
DEREK LEUZE Ridgewater College 47 66.00
LUKE MATTSON Ridgewater College 47 66.00
GRIFFEN NEW North Dakota State College of Science 47 66.00
KEAGAN NEPPL North Dakota State College of Science 47 66.00
CONNER BIRNBAUM North Dakota State College of Science 47 66.00
TEXAS GOLLNICK Southwest Wisconsin Technical College 46 54.00
MATTHEW MORRIS Southwest Wisconsin Technical College 46 54.00
ZACHARY MCALISTER Southwest Wisconsin Technical College 46 54.00
JOHN SCHWEIGER Southwest Wisconsin Technical College 46 54.00
NOAH WAGNER Southwest Wisconsin Technical College 46 54.00
DANIEL TOWNSEND Alexandria Technical & Community College 46 54.00
PARKER OTKIN Alexandria Technical & Community College 46 54.00
TYLER SONDAG Ridgewater College 46 54.00
TAEDON NICHOLS Ridgewater College 46 54.00
HUNTER WILTS North Dakota State College of Science 46 54.00
WYATT DUNHAM North Dakota State College of Science 46 54.00
CHLOE GILLMORE Southwest Wisconsin Technical College 45 42.00
EMMA HUGHES Vermilion Community College 45 42.00
FRANKLIN WILDES Vermilion Community College 45 42.00
HENLEY PETERSEN Vermilion Community College 45 42.00
ETHAN GOHMANN Alexandria Technical & Community College 45 42.00
KEENAN AMBROSE Alexandria Technical & Community College 45 42.00
CODY SIEVERT Ridgewater College 45 42.00
NATHAN DEVRIES Ridgewater College 45 42.00
LEVI KUIPERS North Dakota State College of Science 45 42.00
BENJAMIN LINDBO North Dakota State College of Science 45 42.00
JONATHAN ANDERSON North Dakota State College of Science 45 42.00
ZACH BENSON North Dakota State College of Science 45 42.00
PRESTON GROSGEBAUER North Dakota State College of Science 45 42.00
MICHAEL KRUSER Southwest Wisconsin Technical College 44 28.50
RIVER LAACK Southwest Wisconsin Technical College 44 28.50
EMMA BLUME Southwest Wisconsin Technical College 44 28.50
ADAM MOTT Vermilion Community College 44 28.50
NATHAN WAHL Vermilion Community College 44 28.50
MEGAN JENSEN Alexandria Technical & Community College 44 28.50
SABRINA SOLETA Alexandria Technical & Community College 44 28.50
JACOB BOHNSACK Ridgewater College 44 28.50
TYLER REINER Ridgewater College 44 28.50
MIA LAPLANTE Ridgewater College 44 28.50
JACKSON PELZMAN North Dakota State College of Science 44 28.50
EMMALEE PAGEL North Dakota State College of Science 44 28.50
RYAN MILLER North Dakota State College of Science 44 28.50
GUNNAR MILLER North Dakota State College of Science 44 28.50
THIA LOSSING Vermilion Community College 43 19.00
NOAH NETZKE Alexandria Technical & Community College 43 19.00
DUNCAN MCNAB Ridgewater College 43 19.00
BENJAMIN LUDWIG North Dakota State College of Science 43 19.00
CARSON MATTERN North Dakota State College of Science 43 19.00
WILLIAM WHITE Southwest Wisconsin Technical College 42 13.50
NOAH WEAVER Southwest Wisconsin Technical College 42 13.50
BODE RASMUSSEN Vermilion Community College 42 13.50
BRAEDEN COX Vermilion Community College 42 13.50
HUNTER LEINEN Ridgewater College 42 13.50
CALEB LEBRUN Ridgewater College 42 13.50
PETER THIES Southwest Wisconsin Technical College 41 9.50
CASEY MEADOWS Vermilion Community College 41 9.50
PARKER SUNDERMAN Vermilion Community College 40 6.50
NICOLE ACKERMAN Vermilion Community College 40 6.50
KAYLEA EICHBERG Vermilion Community College 40 6.50
NICHOLAS KAYSER Ridgewater College 40 6.50
KRIS RYAN Vermilion Community College 39 3.50
JOEL BOTHUN Ridgewater College 39 3.50
ISAAC CARON Vermilion Community College 38 1.50
JACOB IHFE Vermilion Community College 38 1.50